قهوه: این بار برای محافظت از کبد
قهوه از کبد ما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند.
قهوه

نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه آن هم به طور منظم می‌تواند خطر ابتلا به یک بیماری خود ایمنی مربوط به کبد به اسم اسکلروزان کولانژیت را کاهش دهد.

این بیماری باعث پیشرفت بیماری سیروز، سرطان مجاری صفرایی و نارسایی کلیوی می‌شود.

پیش از این نتایج پژوهش‌های متعدد نشان داده است که قهوه برای پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع دو و نارسایی قلبی مفید است.

این بار محققان پس از بررسی‌های گوناگون ثابت کردند که این نوشیدنی پرطرفدار می‌تواند در محافظت از کبد نیز موثر عمل کند.

در این پژوهش محققان دو گروه شرکت کننده را مورد بررسی قرار دادند. یک گروه دچار بیماری اسکلروزان کولانژیت بوده و گروه دیگر در سلامت کامل قرار داشتند.
محققان توصیه می‌کنند برای پیشگیری از مشکلاتی مانند دیابت نوع دو، نارسایی قلبی و همچنین برای حفاظت بیشتر از کبد حتماً قهوه را در برنامه‌ی روزانه‌تان بگنجانید
نتایج بررسی‌ها نشان داد که گروه اول قهوه‌ی کمتری در مقایسه با گروه دوم مصرف کرده‌اند. این افراد در حدود 20 درصد وقت کمتری برای نوشیدن یک فنجان قهوه اختصاص داده‌اند.

محققان معتقدند که شاید این نتایج کمکی برای توجیه دلایل این بیماری و یافتن راه‌هایی برای درمان آن باشد. این محققان از یافته های خود بسیار خشنود به نظر می‌رسد چون بیماری اسکلروزان کولانژیت یک بیماری نادر اما بسیار جدی می‌باشد.

محققان توصیه می‌کنند برای پیشگیری از مشکلاتی مانند دیابت نوع دو، نارسایی قلبی و همچنین برای حفاظت بیشتر از کبد حتماً قهوه را در برنامه‌ی روزانه‌تان بگنجانید.
ترجمه: فاطمه مهدی پور

برچسب‌ها, , , , , ,

1392 © coffeedrink.ir تمامی حقوق محفوظ است.

خریدی نیست.