فواید اعجاب انگیز قهوه و مضرات آن

– یکی از منابع اصلی آنتی اکسیدان:
قهوه یکی از اصلی ترین منابع آنتی اکسیدان است. مقدار انتی اکسیدان موجود در یک فنجان قهوه به مراتب از آب انگور ، پرتقال و تمشک بیشتر است و همچنین فنولیک بیشتری نسبت به کاکائو و چای دارد. البته باید اضافه کرد که افزودن شکر به قهوه مقداری از جذب آنتی اکسیدان قهوه توسط بدن می کاهد. برای جذب مقدار بیشتری از آنتی اکسیدان قهوه نیازی به خامه یا شیر نیست.

– تحقیقات نشان داده که مصرف منظم و به اندازه قهوه می تواند از پارکینسون جلوگیری کند.

– مصرف قهوه پیشرفت بیماری هپاتیت c را کند می کند.

– آمار نشان می دهد کسانی که مصرف کننده قهوه هستند بیست و پنج درصد کمتر از دیگران به سنگ صفرا و کلیه مبتلا می شوند. همچنین چهل درصد نیز کمتر به نقرس مبتلا می شوند.

– مطالعات انجام شده بر روی کافئین نشان می دهد که افراد قهوه نوش از هوشیاری و توجه بالاتری برخوردارند. چون کافئین محرک است.

– قهوه نوشها همچنین بسیار دیرتر از دیگران به آلزایمر مبتلا می شوند.

حالا از مضرات قهوه بیشتر بدانید

– مواظب فشار خون باشید. هرچند فشار خون ایجاد شده توسط قهوه جزئی است اما کسانی که از فشارخون بالا رنج می برند ممکن است نسبت به این مساله حساس باشند.
– کسانی که به اندازه کافی کلسیم دریافت نمی کنند باید مواظب پوکی استخوان باشند چون مصرف بی رویه قهوه ممکن است باعث دفع کلسیم از ادرار شود
– استفاده بیش از حد از قهوه بدلیل تحریک سیستم عصبی می تواند باعث کاهش خواب و تاثیر منفی در کیفیت خواب شود. پس بهتر است چهار تا شش ساعت قبل از خواب قهوه مصرف نکنید.
– مصرف زیاد قهوه به کسانی که مشکل رفلاکس یا بازگشت اسید معده دارند نیز توصیه نمی شود.
– زنان باردار و کسانی که با مشکلات بارداری مواجه هستند نیز بهتر است از مصرف زیاد قهوه بپرهیزند
– بهتر است قهوه را به همراه غذا میل نکنید چون تانین موجود در قهوه و چای جذب آهن غذا را کاهش می دهد همچنین افراد مبتلا به کم خونی بهتر است دوساعت بعد از صرف غذا قهوه بنوشند.

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

1392 © coffeedrink.ir تمامی حقوق محفوظ است.

خریدی نیست.