قهوه در واقع برای سلامتی بسیار مفید است.  آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفید موجود در قهوه می تواند سلامت شما را بهبود بخشد. مطالعات نشان می دهد که قهوه خورها در مورد چند بیماری جدی ایمن تر هستند. در اینجا 13 خاصیت مهم قهوه برای سلامت مفید هستند و در مطالعات معتبر علمی تایید شده اند ذکر می شود. البته در موارد خاص مضرات احتمالی مصرف نامناسب قهوه نیز مورد مطالعه قرار گرفته است.

قهوه-coffee

1. قهوه می تواند سطح انرژی را بهبود بخشد و شما را حواس جمع تر کند و همچنین به شما کمک کند تا کمتر احساس خستگی کنید. دلیل آن وجود یک محرک به نام کافئین است. پس از نوشیدن قهوه ، کافئین است به جریان خون جذب می شود و از آنجا به مغز می رود. در مغز موادی مانند دوپامین و نوراپی را افزایش می دهد، که منجر به افزایش بسیار زیاد نورون می شود. بسیاری از آزمایشات کنترل شده در انسان نشان می دهد که قهوه جنبه های مختلف عملکرد مغز را بهبود می بخشد که شامل حافظه، خلق و خوی، هوشیاری، سطح انرژی، زمان واکنش و عملکرد کلی شناختی می شود.

 

2. قهوه می تواند به شما در سوزاندن چربی کمک کند. آیا می دانید که کافئین تقریبا در تمامی مواد مکمل چربی سوز موجود است؟ یک دلیل خوب برای آن وجود دارد … کافئین یکی از معدود مواد طبیعی است که در واقع برای کمک به سوزاندن چربی استفاده می شود. مطالعات متعدد نشان می دهد که کافئین می تواند سرعت سوخت و ساز را 3 تا 11 درصد افزایش دهد. مطالعات دیگر نشان می دهد که کافئین به طور خاص می تواند افزایش سوزاندن چربی، به اندازه 10٪ در افراد چاق و 29٪ در افراد لاغر را باعث شود. با این حال این اثرات در مصرف بلند مدت کاهش خواهد یافت.

 

3. کافئین می تواند عملکرد فیزیکی را بهبود بخشد.
کافئین باعث تحریک سیستم عصبی و ارسال سیگنال برای شکستن سلول های چربی بدن شود. همچنین کافئین  اپی نفرین (آدرنالین) را در خون افزایش می دهد. این هورمون در اصل زمانیکه بدن آماده فعالیت شدید است ترشح می شود. پس بهتر است نیم ساعت قبل از رفتن به محل ورزش یک فنجان قهوه بنوشید.

 

4. وجود مواد مغذی ضروری درقهوه .

یک فنجان از قهوه حاوی :

Riboflavin (Vitamin B2): 11% of the RDA.
Pantothenic Acid (Vitamin B5): 6% of the RDA.
Manganese and Potassium: 3% of the RDA.
Magnesium and Niacin (B3): 2% of the RDA.

5. قهوه ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع II را کاهش دهد.
6. قهوه ممکن است شما را از بیماری آلزایمر و زوال عقل محافظت کند.
7. قهوه می تواند ریسک ابتلا به پارکینسون را کاهش دهد.
8. قهوه می تواند اثرات حفاظتی بر روی کبد داشته باشد.
9. قهوه می تواند با افسردگی مبارزه و شما را شادتر نماید.
10. قهوه خور ها در مقابل بعضی از انواع سرطان ایمن ترند.
11. قهوه باعث بیماری قلبی نمی شود و می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد.
12. قهوه می تواند باعث طول عمر شود.
13. قهوه بزرگترین منبع آنتی اکسیدان در رژیم غذایی غربی است.

منبع: authoritynutrition

ضمنا بهتر است مضرات مصرف نامناسب قهوه را هم در این لینک ببینید.

برچسب‌ها, , , ,

1392 © coffeedrink.ir تمامی حقوق محفوظ است.

خریدی نیست.